Με νίκη κατάφερε να συνεχίσει τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο ANOΓ iRepair το μεσημέρι της Τετάρτης απέναντι στον ΝΟ Χανίων.

Ο αγώνας άρχισε πολύ δυνατά για τις παίχτριες του Αργύρη Θεοδωρόπουλου και με 4 γρήγορα γκολ και την Κουρέτα σε πολύ καλή μέρα στα δύο μέτρα κατάφερε να πάρει από την αρχή τα ηνία του αγώνα και να μην απειληθεί καθόλου σε όλο το παιχνίδι .

Xωρίς να ρίξει ρυθμό η ομάδα του ΑΝΟΓ iRepair κατάφερε να συνεχίσει το σκοράρισμα στην δεύτερη και τρίτη περίοδο και με πολυφωνία στην επίθεση να καταφέρει να φτάσει την διαφορά ακόμα και στα 9 γκολ.

Ο ρυθμός έπεσε την τέταρτη περίοδο και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 16-7.

Σκόραρε και ξεχώρισε από τον ΝΟ Χανίων η Φουράκη σκοράροντας 5 φορές!

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 2-0, 6-5, 3-1

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ iRepair (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου, Μουστακαρία 4, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου 3, Φράνκι 1, Ο’Ράιλι 2, Φουντωτού 1, Πιοβάν, Κουρέτα 4, Τσιάρα, Αδάμη, Σαλταμανίκα 1.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Φάρκας, Φουράκη 5, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 1, Ζαχαράκη, Καβακούτσι 1, Βούλγαρη,  Αικ. Κουνδουράκη, Πενταράκη, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη.