Δεν τα κατάφεραν χθες οι 2 ομάδες μας στους προημιτελικούς του κυπέλλου απέναντι στον ΝΟΒ, και αποκλείστηκαν από την συνέχεια του θεσμού.

Αρχικά, ο ΑΝΟΓ I-Repair στις γυναίκες, αν και είχε 2 σοβαρές απουσίες (Ειρήνη Νίνου λόγω ασθένειας και Θ. Ανδρεάκος λόγω τιμωρίας), το πάλεψε πολύ. Κατάφερε να πάει το ματς στα πέναλτι, αλλά και εκεί ακόμα στάθηκε άτυχη, αφού κλήθηκε να σουτάρει στην εστία που είχε κόντρα τον άνεμο, σε αντίθεση με τον ΝΟΒ που σούταρε εκεί που είχε ευνοικό τον αέρα.
Ο ΝΟΒ πήρε το προβάδισμα εξ αρχής. Στο ημίχρονο πήρε διαφορά 2 τερμάτων (6-4). Ομως ο ΑΝΟΓ I-Repair αντέδρασε και πέρασε μπροστά 7-6, για να λήξει η 3η περίοδος 7-7. Ο ΝΟΒ ξαναπήρε προβάδισμα με 8-7 στην τελευταία περίοδο για να ισοφαρίσει 2.34 πριν το τέλος η Κοντογιάννη. Το ματς πήγε στα πέναλτι. Εκεί ο ΑΝΟΓ πήρε προβάδισμα με 3-1, αλλά έχασε τα 2 τελευταία (απέκρουσε η Κοτσιώνη). Ο ΝΟΒ κέρδισε 4-3 και συνολικά 12-11.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR –ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11-12 ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ (Κ.Α. 8-8)

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-3, 3-1, 1-1 και στα πέναλτι 3-4.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Άντι Μελιδώνη): Καρύτσα, Παναγ. Νίνου, Μουστακαρία 1, Γουλβς, Γρηγοροπούλου, Αδάμη, Αντωνιάδη 2, Κανελλλοπούλου, Κούλχαας 2, Φουντωτού, Κατσώνη, Κοντογιάννη 6, Τσιάρα, Κακαϊδη, Μαδένογλου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιώση): Κοτσιώνη, Καΐάφα 1,  Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 4, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ 3, Βιδάλη, Ράιτ 1, Στρατηδάκη, Ανδρεάδη 1, Μιμίδη, Αγγελίδη 1, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά.

Τίνα Καϊάφα 3-4

Στην συνέχεια είχαμε τον αγώνα των ανδρών.
Εκεί ο ΝΟΒ ήταν καλύτερος και κέρδισε καθαρά 14-8. Πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο ήταν ήδη πολύ μεγάλο στο ημίχρονο (9-3).

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8-14

Οκτάλεπτα: 1-5, 2-4, 4-4, 1-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Ηλιόπουλος Αλ., Σαρτζετάκης 1, Γκαρντιγιάν, Γούντχεντ 1, Χαλυβόπουλος Ιπ., Γιαννόπουλος 2, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος, Αγκόρτσας 1, Τσαταλιός 3, Ηλιόπουλος Ν., Θωμόπουλος, Χριστοφιδέλης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος 3, Καστρινάκης, Καλογερόπουλος 4, Τρούλος, Νικολαΐδης 2, Παπασηφάκης 1, Γούντχεντ Ντ., Αλαφραγκής 2, Καπότσης, Κουρούβανης Ν. 1, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Αλμύρας, Κωνσταντόπουλος.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου, Δασκαλοπούλου