Πηγαίνοντας το απόγευμα του Σαββάτου στο κολυμβητήριο της Βουλιαγμένης για την αναμέτρηση του ΑΝΟΓ με την Λάρισα, όλοι περίμεναν να δουν ένα καλό ματς με τις 2 ομάδες να διεκδικούν την νίκη.

Τα κορίτσια του Ορέστη Σαλάχα, φρόντισαν να διαψεύσουν τους πάντες. Με εντυπωσιακή εμφάνιση στην 1η περίοδο (σε άμυνα κι επίθεση) και με μεγάλη άνεση στην συνέχεια, πέτυχαν μια σημαντική νίκη επί της Λάρισας με 17-9 και συνεχίζουν την πολύ καλή τους πορεία στο πρωτάθλημα.
Η 1η περίοδος, οπως προανεφέρθηκε, ήταν χάρμα ειδέσθαι για τον  ΑΝΟΓ. Δεν είναι μόνο το 7-1 που το αποδεικνύει, αλλά η γενικότερη παρουσία της ομάδας που φρόντισε από το ξεκίνημα να δείξει στις Λαρισαίες ποιός είναι το αφεντικό του ματς.
Στα επόμενα 3 οκτάλεπτα, ο ΑΝΟΓ απλά συντήρησε την διαφορά σε αυτά τα υψηλά επίπεδα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   17-9

Τα οκτάλεπτα: 7-1 , 3-2 , 4-3 , 3-3

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Γκίλλα Π., Γκίλλα Μ. 1, Γιαμπασάκου, Γρηγοροπούλου 2, Κόλλια 1, Αντωνιάδη 2, Κολιτσοπούλου, Κοκκινάκη 1, Φουντωτού 5, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Μπινιάρη 1, Ορφανιώτη, Καρύτσα

ΝΟ Λάρισας (Γιάννης Θεοχάρης): Καζάνα, Κόκκινου, Τουλουμτζίδου, Τζελέπη 2, Καριπίδου Μ. 3, Κολτσίδα, Πετάση, Μάστορη, Μανιάτη 2, Χασιώτη, Σολανάκη 1, Καριπίδου Η. 1, Ζοφώλη

Διαιτητές: Κουρτίδης, Χατζηγούλας