Μέτρια εμφάνιση πραγματοποίησε η ομαδα μας των ανδρών στο Αντ. Δημητρόπουλος στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του 1ου γύρου της Α1, απέναντι στα Χανιά και μοιραία ήρθε η ήττα, μέσω της οποίας χάθηκε πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια για την 4αδα του πρωταθλήματος.

Ο ΑΝΟΓ ξεκίνησε πολύ άσχημα το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει 4-0 στην 1η περίοδο. Η αντίδραση ήταν άμεση. Η ομάδα μας κατάφερε να παίξει καλά στην επίθεση στην 2η περίοδο και μείωσε την διαφορά στο 4-6. Μάλιστα στην τρίτη περίοδο, το ματς πήγε στο γκολ 2 φορές (5-6 και 6-7). Ομως οι χαμένες ευκαιρίες ήταν πολλές. Δεν καταφέραμε σε καμία στιγμή να ισοφαρίσουμε με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 8-11

Οκτάλεπτα: 0-4, 4-2, 2-2, 2-3.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τρας 2, Περόπουλος, Κουτσιαλής, Μπραϊμης 2, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Αλβέρτης, Χατζηγούλας 1, Παπασηφάκης 1, Παπανικολάου Ν. 2, Γέμελος, Σαλτερής, Λεμπέσης, Χαλυβόπουλος Ιπ.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μανούσης Βιζυράκης): Λεβεντάκης, Λειψάκης, Πετρόχειλος, Νάστραν, Χατζηκυριακάκης 5, Μπατάκης, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αποστολάκης, Μανιουδάκης.

Διαιτητές: Μπιράκης, Κραβαρίτης