Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΑΝΟΓ I-Repair επί του Εθνικού στην Βουδαπέστη στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του τσάμπιονς λιγκ.

Τα κορίτσια του Θ.Ανδρεάκου ξεκίνησαν καλύτερα από τον Εθνικό τον αγώνα. Προηγήθηκαν 2-1 και 3-2 στην 1η περίοδο και έκαναν πολύ σπουδαία εμφάνιση στην αρχή της 2ης περιόδου ανεβάζοντας την διαφορά στα 5 γκολ (7-2).
Ο Εθνικός όμως αντέδρασε. Με δικό του σερί 5-0 μέσα σε 6 μόλις λεπτά, ισοφάρισε 7-7.
Ο ΑΝΟΓ I-Repair όμως ξαναπήρε προβάδισμα με 97 για να ολοκληρωθεί η 3η περίοδος 9-8.
Στην τελευταία περίοδο με 2 γκολ στα πρώτα 2′ το ματς πήγε στο 11-8. Ολα κρίθηκαν 3′ περίπου πριν το τέλος, όταν η Γουλβς έκανε το 12-8. Ο Εθνικός απλά μείωσε σε 12-9 στο τέλος.
Ο ΑΝΟΓ είχε 4/5 στον παραπάνω και 4/4 πέναλτι, με τον Εθνικό να έχει 5/8 στον παραπάνω.

Σκόρραν για τις νικήτριες οι Κοντογιάννη 5, Κουλχάας 2, Φουντωτού 2, Γουλβς 1, Νίνου Ειρ. 1 και Γρηγοροπούλου 1.
Για τον Εθνικό 3 γκολ πέτυχε η Κοντονή και από 2 οι Αντριους, Μπενέκου Αλκ. και Κανετίδου.

Αύριο θα κριθούν όλα για την πρόκριση. Ο ΑΝΟΓ I-Repair αντιμετωπίζει την Ουίπεστ και θέλει την νίκη ή ακόμα και την ισοπαλία για την πρόκριση.
Η Ουγγρική ομάδα ηττήθηκε σήμερα από την Μεντιτεράνι 9-6, η οποία προκρίθηκε με τον Εθνικό πλέον να έχει αποκλεισθεί.