Διεξήχθη χθες η 4η αγωνιστική της 3ης φάσης της Α1 των γυναικών και ο ΑΝΟΓ έπαιξε στο κολυμβητήριο της Βουλιαγμένης με αντίπαλο την τοπική ομάδα του ΝΟΒ.

Τις 2 ομάδες χωρίζει αρκετά μεγάλη διαφορά δυναμικότητας, αλλά ο ΑΝΟΓ χθες έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο.
Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τον ΑΝΟΓ που προηγήθηκε 2-1 στην 1η περίοδο. Μόλις 22″ πριν το τέλος ο Ορέστης Σαλάχας πήρε ταιμ άουτ. Ομως χάθηκε η μπάλα και μόλις στο τελευταίο δευτερόλεπτο ένα σουτ από το κέντρο μπήκε στα δίχτυα, με αποτέλεσμα την ισοφάριση.

Το γκολ αυτό άλλαξε τις ψυχολογικές ισορροπίες. Ο ΝΟΒ έπαιξε καλά στην 2η περίοδο και πήρε διαφορά 3 τερμάτων (6-3). Παρόλα αυτά, ο ΑΝΟΓ παρέμεινε μαχητικός και καλά στημένος, με αποτέλεσμα να παίξει αρκετά καλά, έστω κι αν το τελικό σκορ έφτασε στο 11-5.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-5

Τα οκτάλεπτα: 2-2 , 4-1 , 4-2 , 1-0

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Τζόνσον, Χαραλαμπίδη, Χυδηριώτη, Ελληνιάδη 1, Κοκκινάκη 2, Ξενάκη, Νίνου Ε. 1, Πάτρα 1, Κώτσια, Διαμαντοπούλου 2, Ράνεϊ 1, Μαστρόκαλου 1, Νίνου Π. 1, Γιαννοπούλου 1, Κοτσιώνη

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Καλαργυρού 1, Κολιτσοπούλου, Λούδη, Μαμόγλου, Κόλλια 1, Αντωνιάδη 1, Γρηγοροπούλου 1, Ακριτίδου, Φραγκιουδάκη, Κοντονή 1, Κοντογιάννη, Γαλιατσάτου, Γροζοπούλου, Καρύτσα

Στο άλλο παιχνίδι για τις θέσεις 1-4 ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Εθνικό 21-4.