Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασαν οι παίκτες του Δ. Μάζη στο χθεσινό ματς απέναντι στην πρωτοπόρο του πρωταθλήματος της Α1 ανδρών, Βουλιαγμένη.
Ο ΑΝΟΓ προσπάθησε πολύ να κερδίσει τον αγώνα και έφτασε πολύ κοντά στο να το πραγματοποιήσει, αφού προηγήθηκε 7-6 μόλις 3 λεπτά πριν το τέλος και δέχτηκε το γκολ της ήττας (7-8 τελικό σκορ) στο τελευταίο λεπτό.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα σκληρό, με τις 2 ομάδες να παίζουν πολύ δυνατά. Τα μαρκαρίσματα ήταν πολύ σκληρά με αποτέλεσμα να δοθούν εκατέρωθεν αποβολές με αντικατάσταση.
Ο ΑΝΟΓ ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε στο σκορ. Ο ΝΟΒ αντέδρασε και πήρε προβάδισμα στο ημίχρονο. Ολα έδειχναν τελειωμένα όταν οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 2 γκολ (3-5) στο ξεκίνημα της 3ης περιόδου. Ομως ο ΑΝΟΓ αντέδρασε. Ισοφάρισε, και πέρασε και μπροστά όπως προαναφέραμε.
Τελικά, ο αρχηγός του ΝΟΒ, Χρήστος Αφρουδάκης, 52″ πριν το τέλος, με 6μετρο, σκόραρε, δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 7-8

Οκτάλεπτα: 2-2, 1-2, 2-1, 2-3.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Περόπουλος, Μαυρωτάς Λ., Ηλιόπουλος, Χατζηστεφάνου 1, Χριστοφορίδης 2, Στίβενσον 2, Φωτόπουλος, Χαραλαμπόπουλος 1, Γούντχεντ, Μπακαλούμης, Πούρος, Γαλάνης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 1, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης, Τρούλος 1, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος, Χαλυβόπουλος Αρ. 1, Κουρούβανης Ν. 1, Λόζινα, Μπάσιτς 1, Ανδρεάδης, Τσαταλιός, Βλάσσης.

Διαιτητές: Κουρτίδης, Χατζηγούλας