Πολύ μεγάλη ανατροπή έγινε χθες στο Αντώνης Δημητρόπουλος στον αγώνα για την Α1 των ανδρών (10η αγωνιστική) ανάμεσα στον ΑΝΟΓ και τα Χανιά.

Ο ΑΝΟΓ έπαιξε άσχημα στο 1ο ημίχρονο και βρέθηκε να χάνει 5-8. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά στην αρχή της 3ης περιόδου, οι Χανιώτες πήγαν το ματς στο +4 (5-9).
Κάπου εκεί όμως ξεκίνησε η αντεπίθεση. Αρχικά με σερί 4-0 οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και στην συνέχεια, με πολύ καλή εμφάνιση και στην 4η περίοδο, ο ΑΝΟΓ κατάφερε να πάρει τους 3 υπερπολύτιμους βαθμούς καρδίζοντας με σκορ 14-11.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 14-11

Οκτάλεπτα: 3-4, 2-4, 4-1, 5-2.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπούκας 5, Μαυρωτάς Λ., Τρας Κάιλ 2, Περόπουλος, Μπραΐμης 2, Τρας Μάικλ, Χατζηγούλας 2, Φωτόπουλος, Νιαρχάκος, Αλβέρτης 3, Κουρούβανης Ν., Γαλάνης, Λεμπέσης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Αποστολάκης, Σαρτζετάκης, Νάστραν 2, Φωκάς 2, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 3, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 2, Μαζοκοπάκης, Παπαδάκης Σ.

Διαιτητές: Κουρτίδης, Κραβαρίτης