Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ομάδα μας των ανδρών στην σημερινή 9η αγωνιστικη του πρωταθλήματος της Α1 απέναντι στην Χίο.

Ολα έδειχναν ότι οι 3 βαθμοί θα κερδηθούν έυκολα, αφού η ομάδα μας ξεκίνησε εξαιρετικά και προηγήθηκε με 2 γκολ του Αλβέρτη και 1 του Παπασηφάκη, με 3-0, στο 6′.
Η Χίος όμως αντέδρασε και μέσα σε 1′ με 2 γκολ από φουνταριστό, μείωσε σε 3-2.
Στην 2η περίοδο, οι Χιώτες ισοφάρισαν 3-3 αλλά ο Παπασηφάκης έδωσε και πάλι το προβάδισμα με 4-3. Ετσι ολοκληρώθηκε το 1ο ημίχρονο.
Στην 3η περίοδο η Χίος ισοφάρισε στην 1η της επίθεση, αλλά ο ΑΝΟΓ ήταν εξαιρετικός στην συνέχεια. Με πολύ καλή άμυνα, κράτησε στο 0 την Χίο για 12 συνολικά λεπτά και με σερί 6-0 στην επίθεση, ανέβασε το σκορ στο 10-4. Τα τελευταία λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και έδωσαν την  δυνατότητα στους Χιώτες να μειώσουν στο τελικό 10-6.

Τελικό αποτέλεσμα: Γλυφάδα – Χίος  10-6 (3-2, 1-1, 3-1, 3-2)

ΑΝΟΓ: Παπασηφάκης 2, Αλβέρτης 3, Παπανικολάου 2, Κουτσιαλής 2, Μπραίμης 1
ΧΙΟΣ: Μιμίδης 2, Ντούλος 1, Κανδιόγλου 1, Μπλάζεβιτς 2

Ο ΑΝΟΓ σκόραρε 2 φορές στην κόντρα, 1 από φουνταριστό, 3 στα ίσια, 3 στο παραπάνω και 1 πέναλτι.
Η Χίος πέτυχε 3 από φουνταριστό, 2 στο παραπάνω και 1 στα ίσια.

Πλέον, η ομάδα μας είναι μόνη στην 4η θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, αφού ο μέχρι πριν λίγες ώρες συγκάτοικος Υδραικός, ηττήθηκε από την Βουλιαγμένη. Στην 5η θέση πλέον είναι ο ΠΑΟΚ με 15 (κέρδισε τον Εθνικό στην Θεσσαλονίκη 9-8) 6ος είναι ο Υδραικός με 14, στην 7η θέση τα Χανιά με 13 και στην 8η ο Εθνικός με 12.